Hızlı Cevap: Lob Saç Kesimi Hangi Yüze Yakışır?

Bob saç kesimi hangi yüze yakışır?

Küt modellere kıyasla daha katlı bir kesime sahip olan dalgalı bob modellerini kolaylıkla şekillendirebilir, saçlarınızda dinamik ve şık bir görünüm yaratabilirsiniz. Bu modeller yuvarlak, oval ve üçgen yüz şekilleri için ideal tercih olabilir.

Yuvarlak yüze saç kesimi nasıl olmalı?

Yuvarlak yüz şekli Yuvarlak yüz şekillerine göre saç kesimleri arasında katlı ve hareketli bir kesimler ideal bir seçim oluyor. Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipsen, yüzünü daha ince ve uzun gösterebilmek için katlı ve omuz hizasında saç kesimlerini tercih etmelisin.

Lob saç modeli kimlere yakışır?

Lob Saç Kesimi Kimlere Yakışır? Lob saç kesiminin en ilgi çekici özelliklerinden biri de, neredeyse her yüz şekline ve saç yapısına kolaylıkla uyum sağlayabilmesidir. Feminenliğin ve modern bir tarzın ön plana çıktığı bu kesim; oval, üçgen, kare, elmas ve uzun yüz şekilleri ile doğal bir uyum yakalar.

Bob ve Lob Kesim nedir?

Eğer saçlarınızı kestirmek istiyor ama kadınsı görünümden de uzaklaşmak istemiyorsanız akla hemen Bob ya da Lob saç kesimleri geliyor. Çene hizasına kadar gelen enseden bombeli saç kesimi diyebiliriz. Bir de kardeşi var Long Bob yani Lob. Bob ‘a göre daha uzun, omuzlara kadar inen saç kesimi.

You might be interested:  Saç Biti Nasıl Yok Edilir?

Mullet hangi yüz tipine yakışır?

Mullet saç modeli en çok kalp ve üçgen şeklindeki yüz hatlarına yakışıyor. Bu nedenle düz mullet saç modeli sana daha çok yakışır. Oval ve uzun yüz hatlarına sahip olanlara ise açık mullet saç modelleri yerine toplu saç modellerini öneririz.

Uzun küt saç modelleri kime yakışır?

Son zamanlarda çok fazla moda olan küt kesim saç modelleri, yuvarlak ve oval yüz hatlarına sahip kadınlarda alımlı bir görünüm sağlar. Oval yüz hatlarına sahip olanlar için oldukça ideal olan küt saç kesimi, elmacık kemiklerini belirginleştirip yüz şeklini ortaya çıkarmaya yardımcı olur.

Yuvarlak yüze hangi saç modeli gider?

Yazının devamında, yuvarlak yüze hangi saç modeli yakışır? Daha kadınsı bir görünüm için uzun ve bukleli saçları tercih edebilirsiniz. Uzun saçlar, yuvarlak yüzünüzün daha uzun görünmesi sağlar. Kısa bob saç modelleri ise yüzünüzün ovalliğini odak noktası yaparak daha minyon bir yüz ifadesi ortaya çıkarır.

Kare yüze hangi saç kesimi yakışır?

Kare yüz saç kesimi önerileri arasında ilk sırada bob kesimler yer alır. Çünkü kare yüz şeklinin sert ve belirgin hatlarını dengelemenin en kolay yolu, saça kat ve hafif bir bombe katan modeller tercih etmektir. Uzun ya da kısa bob kesim modelleri, boynunuzun daha uzun, çenenizin ise daha oval görünmesini sağlar.

Üçgen yüze kısa saç yakışır mı?

ÜÇGEN YÜZ ŞEKLİNE UYGUN SAÇ MODELLERİ Düz ve kısa saçlardan uzak durmanız ve çene hizasından başlayan dalgalı saç modellerini kullanmalısınız. Kısa saç tercih edecekler ise enseyi daha kısa kestirerek ön kısımlara doğru uzayan saç modellerini seçebilirler.

Fresh Cut saç kesimi nedir?

Basic cut daha uzun saçlarda saçın boyunu kısaltmadan günlük hayatta kullanılabilecek şekilde katlar oluşturulan kesimdir. Fresh cut ise bob kesim kadar kısa olmayan bob kesim modellerini temsil eden, enseyi açmadan kısa, küt boylarda olan saç kesimi diyebiliriz.

You might be interested:  Hangi Saç Açıcı Daha Iyi?

Long Bob saç kesimi kimlere yakışır?

Uçlarının yoğun göründüğü uzun bob saç kesimi kalp yüz şekline çok yakışacak, çenenin ve çene kemiklerinin daha yuvarlak hatlı görünmesini sağlayacak. Su dalgalı saç modellerini seviyorsan uzun bob saç kesimini bu tarzda da kullanabilirsin.

Wob saç kesimi nedir?

Wob, wave ve bob kelimelerinin birleşiminden bir araya geliyor. Yani aslında omuz hizasında biten dalgalı saçları temsil ediyor. Son dönemde sıklıkla karşımıza çıkan bu saç modeli, özellikle saçları ile fazla uğraşmak istemeyenler için ideal.

Asimetrik saç kesimi nedir?

Bu saç kesiminde saçınızın arka kısmı tamamen küt kesilirken, önlere doğru saçlarınız çene hizasına ya da biraz daha uzun bir boyda kesilir. Bu asimetrik kesim düzgün yapıldığında saçınızdaki farklı form göz alıcı olmaya yetecektir. Bu tarz uzun asimetrik bir saç kesiminiz varsa kusursuz bir görünüm yaratın.

Küt saç ne demek?

Küt Saç Nedir? Bunlardan ilki omuz hizasında düz kesim klasik küt saç modeli. Bu model çene hizasını biraz geçtiği takdirde hemen her yüz tipine uygundur. Ayrıca saçlarınızı doğal şekliyle kullanmanın yanında uzunluğuna göre su dalgası ya örgü yapmaya da müsaittir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *