Soru: Mavi Toz Saç Açıcı Nasıl Kullanılır?

Oriel ne demek?

Oryal kimyasal bir saç açıcı maddedir. Çoğu kişi bunun saçı platin renge kadar boyayabilen bir boya olduğunu düşünüyor. Ancak oryal bir boya değildir. Saçın keratin yapısını parçalayan ve saçın pigment kimyasıyla oynayan zararlı bir kimyasaldır.

Toz açıcı ile boya karıştırılır mı?

Evet saç açıcı ile boya karıştırılıp kullanılabilir. Ancak bunu yapmak tavsiye edilmez çünkü saçta sarı-turuncu bir görünüme neden olabilmektedir.

Igora mavi toz açıcı nasıl kullanılır?

Doğal Saçın ilk kez Boyanması:

  1. Önce saç boylarına ve uçlarına, baş derisinden 1-2cm bırakarak uygulayın.
  2. 10 dakika kadar, istenilen açma derecesine göre saçın 2-3 ton açılmasını bekleyin.
  3. Daha sonra, baş derisine değdirmeden, dikkatlice saç diplerine uygulayın.

Kırmızı toz açıcı nasıl kullanılır?

Kızıl Pigment İçeren Saç Açıcı Toz 500 gr Kullanımı: Metal olmayan bir kap içine toz koyulup,oksidan (10,20,30,40 Volume) ilave edilip homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır.Bekleme süresi 15-50 dakika arasındadır. Isı kullanımı açma süresini hızlandırır. Açma işlemi biten saç bol su ile durulanır.

Oryalle saç boyası karıştırılır mı?

Karışım: 2-3 yemek kaşığı oryal bir çay bardağı %12lik oksidan ile karıştırılır. Varsa içine 1 yemek kaşığı halis zeytinyağı ilave edilir. Homojen bir kıvama gelince boyalı olan bölgeye saç dibinden 1 cm geriden uca kadar hızlı hızlı sürülür. Eldiven giyilmelidir.

You might be interested:  Sık sorulan: Amonyaksız Saç Boyası Ne Demek?

30 vol oksidan ne ise yarar?

Oksidan: Beyaz saç tellerini kapatmak, saçı 1-2 ton açmak ve saçı aynı tona boyamak için uygun olur. 30 Vol Oksidan: Saçı 2-3 tona kadar açmak için uygun olur. Oksidan: Saçı 3-4 ton açmak uygun olan aktivatör, röfle ve balyaj uygulamaları için de uygun olur.

Saç Açıcı Toz ne ile karıştırılır?

Bunlardan ilki, oriyal ( toz açıcı ) ile saç açmadır.

  1. Kozmetikçiden toz açıcı satın alın.
  2. Ellerinize eldiven takın.
  3. Plastik veya cam bir kaseye, 2-3 yemek kaşığı toz açıcı (oryal) ekleyin.
  4. Kaç derecelik oksidan kullanılması hakkında yazımızın sonunda bilgi alabilirsiniz.

Saç renk açıcı nasıl kullanılır?

2 – Saçınıza ilk sürdüğünüz açıcı esnasında saat tutmaya başlayın. Saçınıza sürdüğünüz ilk fırçadan itibaren açıcı saçınızda en fazla 35 ile 40 dakika kadar durmalıdır. 40 dakikayı geçirmeden saçınızı mutlaka yıkamanız gerekmektedir. Eğer açıcının saçta bekleme süresini geçirirseniz saçınız muhakkak zarar görecektir.

Saç kaç Volümle açılır?

– Saçlarınız açık kahverengiyse ve bitkaç ton açma işlemi uygulamak istiyorsanız volüm 20 sizin için yeterli olacaktır. Volüm 20 sayesinde saçlarınızı iki ya da üç tona kadar açabilirsiniz. – Volüm 30 peroksit ile saç renginiz üç ya da dört ton açılacaktır. Ancak peroksiti saçınızda çok fazla bekletmemeye dikkat edin.

50 ml boyaya ne kadar oksidan?

1 tüp boyayı, 1.5 katı oranda oksidan krem ile karıştırın. Örneğin 50ml boya için 75ml oksidan kullanın.

Blondme açıcı nasıl kullanılır?

en iyi açma etkisi için ürünü bol miktarda ve eşit şekilde uygulayın.istenilen açma derecesine göre oda sıcaklığında 20-45 dakika bekletin.iyice durulayın, şampuanlayın ve blondme bakım ürünleriyle saçlarınıza bakım yapın.

Bir tüp boyaya ne kadar oksidan?

(Vazelin saçla temas etmemelidir) Daha sonra varsa boya karıştırıcı kabınıza (eğer yoksa derin bir kaba) önce oksidanı sonra da boyayı boşaltın. Birbirlerine iyice karışana (homojenleşinceye) kadar karıştırın. 1 tüp boya için 60 gr oksidan (oksidasyon) kullanılır.( 1 Tüp boya miktarına eşittir.

You might be interested:  Saç Kısa Sürede Nasıl Uzatılır?

40 volüm oksidan saçta ne kadar kalmalı?

Oksidan kremini saçınızda 30 dakikadan fazla tutmayın.

Oksidanla saç açılır mı?

Oksidan krem kozmetikçilerden satın alınıp saç rengini açmak için kullanılabilir. Bu rakam arttıkça oksidanın saç rengini açma süresi kısalır, saçı daha hızlı açar. Evde saç rengini açacaksanız 40’lık oksidan kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *