Soru: Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi nedir nasıl yapılır?

Saç ekiminde dökülen bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları eklenmektedir. Saç ekimi tamamen kişiye özel planlanır ve uygulanır. Saç ekimi operasyonuyla hastanın genellikle ense bölgesindeki dökülmeye dirençli saç kökleri toplanır ve seyrelme olan ya da tamamen dökülmüş olan kısımlarda açılan kanallara ekilir.

Saç ekimi kimlere uygulanmaz?

Başlıca şu durumlara sahip olan kişilere saç ekimi yapılamaz;

  • Hepatit C hastalığı bulunan hastalara saç ekimi yapılamaz,
  • Hıv – Aids hastalığı bulunan hastalara saç ekimi uygulanamaz,
  • Psödopelade ve Liken planus hastalığı olanlara saç ekme işlemi yapılamaz,

Saç kesilmeden saç ekimi yapılır mı?

Traşsız saç ekimi, saç kaybı olan bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Avuç içi çukuru büyüklüğünde dökülme olmuş olan bölgelere ekim yapılırken kişinin saçları kesilmeden saç nakli gerçekleştirilebilir. Özetleme gerekirse saç ekimi öncesinde saçların traş edilmesi sebeplerinin tamamı hastanın yararına olmaktadır.

Saç ekimi ağrılı bir işlem mi?

Saç ekimi acı veren bir operasyon değildir. Acısız ve ağrısız bir saç ekimi operasyonu için günümüzde birçok ameliyatta başarıyla uygulanan lokal anestezi kullanılır. Bu sayede, hasta ekim esnasında hiçbir şekilde acı hissetmez. Lokal anestezinin bir diğer avantajı ise, operasyon esnasında sizi uyutmamasıdır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Bakımlı Saç Nasıl Olur?

Saç ekimi ömürlük mü?

Saçların genetik olarak dökülmeyen bölgesinden alınan greftler sayesinde ekilen saçlar bir ömür kalıcıdır. Prosedür doğru bir cerrah tarafından uygulanır ve uygun postoperatif bakım gerçekleştirilirse saç ekimi işlemi ömürlük bir işlemdir.

Saç ekimi gerçekten işe yarıyor mu?

Saç ekimi gerçekten işe yarıyor mu? Evet. Nakledilen saç derisi, saç derisinin arkasından çıkarılır ve kel bölgeye aktarılır. Nakledilen saç, renk, doku, büyüme oranı ve kıvrılma gibi kendi özelliklerini korur.

Hangi durumlarda saç ekimi yapılmaz?

Saç ekimi operasyonundan önce çeşitli kan tahlilleri ve tetkikler yapılır. Kalp, şeker hastalığı, karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği gibi ciddi rahatsızlıklara sahip kişilere saç ekimi uygulaması yapılmaz. Tansiyon ve diyabet (şeker) hastalıkları ciddi rahatsızlıklar olup, saç ekimi yaptırması tavsiye edilmez.

Hangi hastalıklarda saç ekimi yapılmaz?

Kanın pıhtılaşmaması veya geç pıhtılaşması olarak bilinen hemofili hastalarına saç ekimi yapılmaz. Çünkü, saç ekimi yaklaşık 8-10 saat süren bir operasyon olup, operasyon esnasında az da olsa kanama olmaktadır.

Saç ekimi kimlere?

Saç ekimi, daha çok günümüzde erkek tipi saç dökülmesi yaşayan kişilere sıklıkla uyguluyoruz. Ya da bayanlarda, altında yatan herhangi bir hastalığı yok ama belirli bir seyreklik varsa ve alıcı alan dediğimiz arka tarafta, iki kulak arasındaki bölgedeki saçların durumu iyiyse, bayanlara da uygulanabiliyor.

Uzun saç ekim yapılır mı?

Uzun Saç Ekimi, saç ekiminde önem taşıyan bir tekniktir. Uzun saçlı kişiler, saçlarında herhangi bir tıraş işlemi olmadan saç ekimi yaptırabilmektedir. Uzun Saç Ekimi yönteminde saç ektirecek kişinin donör alanları dahil kafalarında hiçbir alan tıraş edilmez.

Bölgesel saç ekimi nasıl yapılır?

Bölgesel saç ekimi stres veya farklı sağlık sorunlarından ortaya çıkan bölgesel saç kayıplarının giderilmesi için bu bölgelere saç ekimi yapılması işlemidir. Genellikle 500 ila 2000 greft arasında saç kökü donör bölgelerden alınır ve dökülmenin yaşandığı bölgeye nakledilir.

You might be interested:  Sık sorulan: Saç Için Hangi Doktor?

En iyi saç ekim merkezi neresi?

İlhan Serdaroğlu Saç Ekim Merkezi İlhan Serdaroğlu yalnızca saç ekimi alanında değil aynı zamanda estetik cerrahi alanında da başarılı bir doktor olarak en iyi saç ekim merkezi listemizde karşımıza çıkıyor.

Saç ekimi sırasında acı olur mu?

Saç ekiminde kullanılan anestezi Ancak saç ekimi operasyonu lokal anestezi altında yapılan bir operasyon olduğu için hiçbir koşulda acı ve ağrı hissedilmez.

Saç ekimi zor mu?

Ön saç çizgisinden tepe noktasına kadar yavaş yavaş çoğalan, ön saç çizgisinin doğal saçtaki gibi tasarlanması, ekilen saçın çim adam gibi birden bire uzamaması ve kişinin yaşa uygun yoğunlukta olması gerekir. Sonradan düzeltilmesi çok zor olduğu için saç ekim işleminin çok doğru bir şekilde yapılması şarttır.

Saç ekiminde ağrı kaç gün sürer?

Saç ekimi sonrası ağrılar kullanılan saç ekim yöntemine göre değişik sürelerde gözlemlenebilir. Özellikle baş ve ensede görülen ağrılar FUE yönteminde genel olarak 3 – 4 gün gözlemlenirken; FUT yönteminde ağrılar 5 – 6 günden iki haftaya kadar sürebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *